ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5522651
*
nr 552 2651
Spegel
nutida, 200x100
Utrop:
300 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2008
kl 20:32:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 15:21:17
1
400 kr
16/11 21:54:25
2
350 kr
17/11 07:58:33
1
600 kr
17/11 10:50:23
3
600 kr
17/11 11:01:46
3
650 kr
17/11 11:06:32
1
700 kr
17/11 11:09:09
1
900 kr
17/11 13:36:25
3
1.000 kr
17/11 13:40:28
1
1.100 kr
17/11 16:54:57
3
1.700 kr
17/11 18:19:47
1
1.500 kr
17/11 18:21:04
1
1.800 kr
17/11 18:24:38
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 552 2651
Spegel
nutida, 200x100
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 15:21:17 | 1 | 400 kr |
16/11 21:54:25 | 2 | 350 kr |
17/11 07:58:33 | 1 | 600 kr |
17/11 10:50:23 | 3 | 600 kr |
17/11 11:01:46 | 3 | 650 kr |
17/11 11:06:32 | 1 | 700 kr |
17/11 11:09:09 | 1 | 900 kr |
17/11 13:36:25 | 3 | 1.000 kr |
17/11 13:40:28 | 1 | 1.100 kr |
17/11 16:54:57 | 3 | 1.700 kr |
17/11 18:19:47 | 1 | 1.500 kr |
17/11 18:21:04 | 1 | 1.800 kr |
17/11 18:24:38 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02